Blog divadla D21

Rozhovory z otevřeného zákulisí: SAMUEL NEDUHA 21. 02. 2022

Dalším členem souboru D21, kterého jsme vyzpovídali pro náš blog je herec, muzikant, „chůdař“ – zkrátka všestranný umělec Sam Neduha. Byla řeč o herecké práci, vztahu k rolím i o tom, že se u nás v divadle ocitl už podruhé.

(celý článek)

Rozhovory z otevřeného zákulisí: LUKÁŠ ŠOLC 04. 02. 2022

Po nuceně – nenucené pauze navazujeme na ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA neformálními ROZHOVORY Z OTEVŘENÉHO ZÁKULISÍ. Dnes si můžete přečíst povídání s hercem a hasičem Lukášem Šolcem…

(celý článek)

ROZHOVORY S POSTAVAMI - díl 1.: Karel Rossmann 11. 06. 2021

V rámci naší nové rubriky vám přinášíme rozhovor s hlavním antihrdinou Kafkovy (a Štefaňákovy) Ameriky, s Karlem Rossmannem. Vyzpovídali jsme ho u příležitosti oficiální a veřejné premiéry, která se uskuteční 15. a 16. června 2021.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - BARBORA HANČILOVÁ A ONDŘEJ ŠTEFAŇÁK 05. 05. 2021

Režisér Ondřej Štefaňák, jeden z kmenových tvůrců Divadla X10, a dramaturgyně Barbora Hančilová s D21 spolupracuje poprvé a to na inscenaci Amerika dle stejnojmenného románu Franze Kafky. V jejich podání inscenace nabídne současné scénické glosování Kafkova amerického snu jako subjektivní road-movie nejen o cestě českoněmeckého Honzy fantasmagorickou krajinou duše mladého člověka 21. století.
Nejen o zbrusu nové inscenaci Amerika si s režisérem Ondřejem Štefaňákem a dramaturgyní Bárou Hančilovou povídala Kristýna Čepková.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA – HANA MATHAUSEROVÁ 07. 04. 2021

Bylo jen otázkou času, než v našich rozhovorech dojde na hlavní postavu (nebo jednu z hlavních postav) Divadla D21, spoluzakladatelku a ředitelku Hanu Mathauserovou, kterou diváci samozřejmě znají též jako herečku z mnoha inscenací. A ten čas uzrál právě teď, pár dní po výročí uzavření divadel v roce 2020…
Otázky tentokrát kladla Kristýna Čepková.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - JAKUB VAŠÍČEK A TOMÁŠ JARKOVSKÝ 24. 02. 2021

Nová autorská inscenace EMIL ČILI O HÁCHOVI se blíží k premiéře. K dalšímu rozhovoru jsme si proto vybrali přímo její hostující tvůrce – Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského. Proč si jako téma inscenace zvolili právě Emila Háchu? Čím se při tvorbě inspirovali? A jak to mají s výběrem obsazení? Na to vše se ptala dramaturgyně Kristýna Čepková.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - KRISTÝNA ČEPKOVÁ 19. 02. 2021

Volně navazujeme na minulý rozhovor. Tentokrát umělecký šéf Jakub Šmíd vyzpovídal naši kmenovou dramaturgyni Kristýnu Čepkovou, která s D21 průběžně spolupracuje od roku 2007 a od září 2020 se u nás zabydlela. Co všechno na sebe v rozhovoru prozradila? To si budete muset přečíst sami! :-)

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - JAKUB ŠMÍD 16. 02. 2021

Další, koho jsme se rozhodli, vyzpovídat je náš umělecký šéf a režisér Jakub Šmíd. Jak se vlastně dostal k režii? A jak to vidí se směřováním D21? O kontextu jeho práce i tvorby Divadla D21 pod jeho vedením, si s Jakubem povídala dramaturgyně Kristýna Čepková.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - MAGDALENA HŮLOVÁ 02. 02. 2021

Magdalena Hůlová je jednou z dvorních osvětlovaček Divadla D21, která je s ním spjata už od dob Malého Vinohradského divadla. Vždycky tomu tak ale nebylo. Má za sebou studium filozofie i scénografie, které se také dlouho věnovala. Jak se ze scénografky stal „technik“? A jak je to s jejím alternativním fitness, kterým nás baví na sociálních sítích? Dozvíte se právě v tomhle rozhovoru!

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - MAREK ZEMAN 22. 12. 2020

V současné době nejmladším členem hereckého souboru D21 je Marek Zeman. Do D21 přišel loni, ihned po dokončení Pražské konzervatoře, kde se při zkoušení absolventské inscenace Slyšet hlasy setkal s uměleckým šéfem D21, Jakubem Šmídem. Co má na Déčku rád? A co ho štve? A kdy si vtipálek Mára připadá nevtipnější? Dozvíte se v článku!

(celý článek)