DRAMATURGICKÝ PLÁN, Sezóna 2018/2019

KAM SMĚŘUJEME?

“Copak má pořád Příroda napravovat, co si lidé nadrobili?”
Karel Čapek

V nadcházející sezóně se ptáme: Kam směřujeme? Kam směřuje naše společnost a kam směřujeme jako jednotlivci?
Nechceme se smířit s tím, že je současný svět takový, jak jej Karel Čapek popsal ve svém dystopickém románu Válka s mloky před více než osmdesáti léty. Tedy takový svět, kde se dá všechno koupit – vědci, politici i čest. Kde je umění sebestředné a prázdné, výchova a školství otupělé, média posluhující a všemožné kongresy a summity nicneřešící.
Je jen na nás, staneme-li se součástí apatické masy individualistů, která nedohlédne za roh své ulice, anebo se budeme aktivně zajímat o dění kolem nás a budeme se jej snažit ovlivňovat.
V našich inscenacích se proto pokusíme spolu kriticky pohlédnout na dění okolo nás. Na pomoc si však vezmeme hravost, humor a víru ve šťastné konce. Věříme, že i díky sdíleným okamžikům v našem divadle, bude náš společný svět zas o něco lepším místem k životu.

Karel Čapek
VÁLKA S MLOKY

Do malé české domácnosti se ze všech stran hrnou podložené i nepodložené zprávy o vzestupu mloků a jejich válce s lidmi. Co by se mohlo stát, bude-li se i nadále lidstvo ubírat směrem, kterým se ubírá? Nová divadelní adaptace klasické románové alegorie velikána české literatury.
režie: Jakub Šmíd
premiéra: 27. listopadu 2018

Alfred Jarry
KRÁL UBU

Nezadržitelný společenský vzestup jednoho zbabělého negramotného primitiva. Kam až lze zajít v touze po moci a majetku? Groteskní hra enfant terrible francouzské literatury a otce patafyziky.
režie: Jakub Šmíd
premiéra: 22. března 2019

Petr Stárek a kol.
IGELITKA JITKA A PETKA BĚTKA

Všimli jste si někdy, kolik odpadků se válí v lese? Jak se tam dostaly? A jsou to opravdu jen zapomenuté igelitky a petláhve bez žitova a smyslu pro humor? Divili byste se, kolik takové dvě pohozené kamarádky z PVC zažijí ještě dobrodružství. Komorní ekomuzikál s živou kapelou.
režie: EKOPELA a kol.
premiéra: duben 2019

Roland Schimmelpfennig
ČERNÁ VODA

Jediná magická noc dokázala smazat rozdíly mezi teenagery, které dělí původ, víra i majetek. Ale co ze snů zbylo po dvaceti letech? Poetická hra jednoho z nejlepších německých dramatiků současnosti.
režie: Lucie Ferenzová
premiéra: květen 2019