Blog divadla D21

ROK SE LÁME, SEZÓNA POKRAČUJE 05. 01. 2024

Pro nás divadelníky, podobně jako pro žáky, studenty a pedagogy, se rok dělí trochu jinak. I s novým letopočtem v kalendářích a s novými diáři pokračujeme v ohledávání tématu této divadelní sezóny, která je v plném proudu.

(celý článek)

PROSINEC V NADĚJI 04. 12. 2023

„Jde malý chlapec za oslíkem a věci říká největší. A branou úzkou jako sítem propadne kapka po dešti. Psáno jest v svatý Bibli, psáno jest v svatým Písmu.“ A také v kouzelné hře Jana Antonína Pitínského BETLÉM ANEB KOMEDIE O NAROZENÍ.

(celý článek)

HLAVNĚ SVOBODNĚ (NEJEN V LISTOPADU) 03. 11. 2023

Listopad vnímáme jako měsíc ve znamení svobody a demokracie už nějaký ten pátek. Tento fenomén je samozřejmě spojen s výročími, která se vážou k 17. listopadu, jenž je u nás už několik let státním svátkem. Mezi významné akce, které se v tomto čase konají, patří také pražský FESTIVAL SVOBODY, který vrcholí celodenním happeningem se spoustou doprovodných akcí.

(celý článek)

DVACET LET NA SCÉNĚ 18. 09. 2023

Po konci divadelních i školních prázdnin je tu babí léto a s ním opět nová divadelní sezóna. V historii D21 (původně, tedy do roku 2012, Malého vinohradského divadla) bude už jedenadvacátá!

(celý článek)

ČERVEN VE ZPĚTNÉM ZRCÁTKU 16. 05. 2023

To nám to zase uteklo! Máme tu červen a s ním ohlédnutí zpět, ale i výhled do budoucna. V posledním měsíci této divadelní sezóny máte možnost zhlédnout všechny tři premiérové inscenace, které spojuje její letošní téma AMPUTACE SRDCE – Krvavou svatbu, Benešova posla i čerstvou novinku Pěnu dní. Moc se těšíme na vaši návštěvu, reakce i případnou zpětnou vazbu. A co že chystáme dále? Zatím budeme jenom naznačovat, abychom to nezakřili!

(celý článek)

KVĚTEN, MĚSÍC MLÁDÍ 21. 04. 2023

Nejen notoricky známí milenci z Máchova Máje, jehož premiéry jsme se bohužel ranou osudu přesně před rokem nedočkali, ale i dva páry milenců a hrdinové PĚNY DNÍ Borise Viana jsou mladí. Protože naše publikum je mladé – bez ohledu na věk, jak rádi říkáme – rozhodli jsme se mu nabídnout další příběh z kategorie, které se říká young adult.

(celý článek)

DUBEN S PRSTEM NA MAPĚ I NA TEPU 22. 03. 2023

Počátek jara oslavíme hned z kraje měsíce premiérou inscenace BENEŠŮV POSEL. Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček, zavedené autorské duo a velmi vítaní hosté na naší scéně, navážou na úspěšný titul EMIL ČILI O HÁCHOVI – znovu a přece jinak nahlédnou téma historických omylů, polopravd a také toho, čemu se říká národní povaha a svědomí.

(celý článek)

BŘEZEN – NIKAM NELEZEM 08. 02. 2023

Příčina je zcela jednoznačná! Veškerou svoji pozornost momentálně upíráme ke zkoušení nového autorského kusu tvůrců Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského. Po inscenacích Cloud a Emil čili O Háchovi, která byla ověnčena mimo jiné Cenou Marka Ravenhilla 2021 a 2022 za nejlepší inscenaci současného českého dramatu, obohatí náš repertoár novinkou Benešův posel.

(celý článek)

ÚNOR VE ZNAMENÍ LÁSKY 17. 01. 2023

Není to překvapivé ani příliš originální, ale to nám pramálo vadí – i my budeme v únoru plout na vlně lásky. Myslíme totiž, že zvláště v nelehké době, jíž všichni společně zažíváme, je dobré využít každé příležitosti, kdy se láskou – třeba i k divadlu – můžeme nechat uhranout!

(celý článek)

PEVNÉ JE, CO BYLO VRATKÉ… 05. 12. 2022

… zaznívalo v naší inscenaci BETLÉM aneb Komedie o narození, s níž jsme se těšili uplynulý advent. Už se nemůžeme dočkat, až se s ní letos v předvánočním čase opět shledáme. Touto replikou bychom však mohli také glosovat, s jakým naladěním vstupuje D21 do nového roku. Naše divadlo se sice nejednou otřáslo v základech, ale přesto stále drží – jak díky kolektivní souhře, tak především díky podpoře vás, našich diváků. Moc za ní děkujeme.

(celý článek)