Blog divadla D21

ZAKONČÍME – OSLAVÍME – ZAČNEME 22. 04. 2024

Konec divadelní sezóny se opět přiblížil a s ním i tradiční zakončení u nás před D21, na „Dvoře JUDr. Emila Háchy, kde nikdo nikoho nesoudí“. Ještě předtím ale stihneme poslední premiéru sezóny s podtitulem NORMALIZUJME SE! Na repertoár se nám vrací Václav Havel

(celý článek)

DUBNOVÉ SETKÁNÍ S ABSURDITOU 01. 04. 2024

V dubnu sice nemáme žádnou premiéru, novinek a příležitostí se potkat ale bude dost i tak. V první řadě začneme naplno zkoušet novou inscenaci!
Tentokrát padla volba na osvědčený dramatický text, nadčasovou aktovku Václava Havla Vernisáž.

(celý článek)

ZA ZÁBAVOU A POZNÁNÍM 08. 03. 2024

Pokud se některý měsíc roku dá označit jako „měsíc divadla“, pak je to březen. 27.3. je jeho mezinárodní svátek, to ví každý divadelník! Ví to i organizátoři Noci divadel…

(celý článek)

ROK SE LÁME, SEZÓNA POKRAČUJE 05. 01. 2024

Pro nás divadelníky, podobně jako pro žáky, studenty a pedagogy, se rok dělí trochu jinak. I s novým letopočtem v kalendářích a s novými diáři pokračujeme v ohledávání tématu této divadelní sezóny, která je v plném proudu.

(celý článek)

PROSINEC V NADĚJI 04. 12. 2023

„Jde malý chlapec za oslíkem a věci říká největší. A branou úzkou jako sítem propadne kapka po dešti. Psáno jest v svatý Bibli, psáno jest v svatým Písmu.“ A také v kouzelné hře Jana Antonína Pitínského BETLÉM ANEB KOMEDIE O NAROZENÍ.

(celý článek)

HLAVNĚ SVOBODNĚ (NEJEN V LISTOPADU) 03. 11. 2023

Listopad vnímáme jako měsíc ve znamení svobody a demokracie už nějaký ten pátek. Tento fenomén je samozřejmě spojen s výročími, která se vážou k 17. listopadu, jenž je u nás už několik let státním svátkem. Mezi významné akce, které se v tomto čase konají, patří také pražský FESTIVAL SVOBODY, který vrcholí celodenním happeningem se spoustou doprovodných akcí.

(celý článek)

DVACET LET NA SCÉNĚ 18. 09. 2023

Po konci divadelních i školních prázdnin je tu babí léto a s ním opět nová divadelní sezóna. V historii D21 (původně, tedy do roku 2012, Malého vinohradského divadla) bude už jedenadvacátá!

(celý článek)

ČERVEN VE ZPĚTNÉM ZRCÁTKU 16. 05. 2023

To nám to zase uteklo! Máme tu červen a s ním ohlédnutí zpět, ale i výhled do budoucna. V posledním měsíci této divadelní sezóny máte možnost zhlédnout všechny tři premiérové inscenace, které spojuje její letošní téma AMPUTACE SRDCE – Krvavou svatbu, Benešova posla i čerstvou novinku Pěnu dní. Moc se těšíme na vaši návštěvu, reakce i případnou zpětnou vazbu. A co že chystáme dále? Zatím budeme jenom naznačovat, abychom to nezakřili!

(celý článek)

KVĚTEN, MĚSÍC MLÁDÍ 21. 04. 2023

Nejen notoricky známí milenci z Máchova Máje, jehož premiéry jsme se bohužel ranou osudu přesně před rokem nedočkali, ale i dva páry milenců a hrdinové PĚNY DNÍ Borise Viana jsou mladí. Protože naše publikum je mladé – bez ohledu na věk, jak rádi říkáme – rozhodli jsme se mu nabídnout další příběh z kategorie, které se říká young adult.

(celý článek)

DUBEN S PRSTEM NA MAPĚ I NA TEPU 22. 03. 2023

Počátek jara oslavíme hned z kraje měsíce premiérou inscenace BENEŠŮV POSEL. Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček, zavedené autorské duo a velmi vítaní hosté na naší scéně, navážou na úspěšný titul EMIL ČILI O HÁCHOVI – znovu a přece jinak nahlédnou téma historických omylů, polopravd a také toho, čemu se říká národní povaha a svědomí.

(celý článek)