Blog divadla D21

PROSINEC PLNÝ VÍTÁNÍ I LOUČENÍ 22. 11. 2022

Na sklonku roku se tradičně těšíme z adventní atmosféry – což také znamená, že se opět dočkáme repríz naší vánoční inscenace BETLÉM ANEB KOMEDIE O NAROZENÍ. Největší radost nám před rokem, kdy se odehrála premiéra, dělali diváci, kteří se chopili připravených zpěvníčků a neváhali si s námi v průběhu představení zazpívat. Věříme, že společný zpěv koled bude divadlem zaznívat i letos!

(celý článek)

LISTOPAD SVOBODNÝ A VÁŠNIVÝ 25. 10. 2022

17. listopadu nás čeká oslava boje za svobodu a demokracii. Jelikož se jedná o hodnoty a témata, která s námi – a v našich inscenacích – silně rezonují, rozhodli jsme se tento svátek uctít reprízou inscenace Emil čili O Háchovi a speciálním vydáním Barového napojení po konci představení.

(celý článek)

JSME ZPÁTKY A BUDEM! 29. 08. 2022

Ačkoli jsme v posledních měsících čelili nelehkým výzvám a bohužel nás i nadále tíží existenční starosti, vstupujeme do nové sezóny s elánem a odhodláním pokračovat v naší misi! Uplynulý půlrok nám zavdal impulzy pro mnoho úvah, debat a nakonec i rozhodnutí, co a jak dělat jinak a lépe – systémových i koncepčních změn bude hned několik a my jsme přesvědčeni, že jsou to změny k lepšímu. Postupně vás s nimi budeme seznamovat.

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #4 / Náplň prázdnin 20. 07. 2022

Reportér, hlídač, strůjce, lovec, náš maskot, vycpaný dravec Ignác o sobě opět dává vědět…

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #3 / Co a jak? 27. 06. 2022

Ignác se opět hlásí! Dnes se od něj dozvíte, jak dopadla Tancovačka, kde vzal svůj neobvyklý přídomek „v popelnici“ a proč by ho mít nemusel…

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #2 / Ignác se hlásí! 22. 06. 2022

Máme maskota. Je to vycpaný dravec. Měl účinkovat v inscenaci MÁJ, dokonce je i na plakátu, ale bohužel, události nabraly poněkud jiný směr…

(celý článek)

DOPADLO TO DOBŘE? 29. 04. 2022

Máme tu červen a s ním konec divadelní sezóny. Na jejím počátku možná mnozí z nás nevěřili, že se „dohraje až do konce“, ale nakonec se to – i přes mnoho zrušených a přeložených představení – skutečně podařilo!

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #1 27. 04. 2022

Vážení a milí, dovolte nám představit našeho IGNÁCE!

(celý článek)

VRCHOL POETICKÉ SEZÓNY 12. 04. 2022

V květnu budeme pomáhat, radovat se z poezie, ale také se loučit. Jedním z vrcholů letošní sezóny s podtitulem INFUZE POEZIE bude vedle červnové premiéry Máchova Máje také komponovaný večer složený z básní a písňových textů v podání členů souboru a přátel Divadla D21.

(celý článek)

UŽ NIKDY VÍC... 15. 03. 2022

Duben klepe na dveře a s ním – už březnové – ujištění, že svět prostě nebude stejný, jaký jsme ho znali. To, v čem žijeme už přes dva roky, nabralo nyní zcela jiný rozměr prostřednictvím konfliktu, který je blíž, než bychom si byli dokázali představit.

(celý článek)