ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA – HANA MATHAUSEROVÁ 07. 04. 2021

Bylo jen otázkou času, než v našich rozhovorech dojde na hlavní postavu (nebo jednu z hlavních postav) Divadla D21, spoluzakladatelku a ředitelku Hanu Mathauserovou, kterou diváci samozřejmě znají též jako herečku z mnoha inscenací. A ten čas uzrál právě teď, pár dní po výročí uzavření divadel v roce 2020…
Otázky tentokrát kladla Kristýna Čepková.

(celý článek)

DENÍK ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA, no. 10 – TAK TROCHU JINÁ AMERIKA 16. 03. 2021

Navzdory všemu jsme opět začali zkoušet. Tuto sezónu – nesezónu s podtitulem „Zemský ráj to napohled“ již počtvrté a naposled. A co to bude tentokrát? Nic menšího než AMERIKA (podle) Franze Kafky. V následujícím článku vám přinášíme pár dojmů z první čtené zkoušky.

(celý článek)

DENÍK ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA, vol. 9 – EMIL ČILI O HÁCHOVI 05. 03. 2021

Dnes má inscenace Emil čili o Háchovi premiéru, ovšem bez diváků. Již nyní však vyvolává spoustu otázek a diskusí. Proto vám o ní přinášíme pár řádek, které, jak doufáme, pomohou pro představu, co za zážitek vám hra v budoucnosti přinese.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - JAKUB VAŠÍČEK A TOMÁŠ JARKOVSKÝ 24. 02. 2021

Nová autorská inscenace EMIL ČILI O HÁCHOVI se blíží k premiéře. K dalšímu rozhovoru jsme si proto vybrali přímo její hostující tvůrce – Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského. Proč si jako téma inscenace zvolili právě Emila Háchu? Čím se při tvorbě inspirovali? A jak to mají s výběrem obsazení? Na to vše se ptala dramaturgyně Kristýna Čepková.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - KRISTÝNA ČEPKOVÁ 19. 02. 2021

Volně navazujeme na minulý rozhovor. Tentokrát umělecký šéf Jakub Šmíd vyzpovídal naši kmenovou dramaturgyni Kristýnu Čepkovou, která s D21 průběžně spolupracuje od roku 2007 a od září 2020 se u nás zabydlela. Co všechno na sebe v rozhovoru prozradila? To si budete muset přečíst sami! :-)

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - JAKUB ŠMÍD 16. 02. 2021

Další, koho jsme se rozhodli, vyzpovídat je náš umělecký šéf a režisér Jakub Šmíd. Jak se vlastně dostal k režii? A jak to vidí se směřováním D21? O kontextu jeho práce i tvorby Divadla D21 pod jeho vedením, si s Jakubem povídala dramaturgyně Kristýna Čepková.

(celý článek)

DENÍK ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA, no. 8 - O NĚČEM JINÉM 12. 02. 2021

Venku je konečně zima jak z Ladovské pohádky, mráz až praští. Dost možná je hodně z nás rádo, že se na tu krásu může dívat zpoza okna a nikam nemusí. My ale do D21 chodíme a jezdíme každý den a pokračujeme v naší tvůrčí práci. Proto vám na rozptýlení od v této chvíli obvyklých témat přinášíme pár slov o tom, co se za zdi zavřeného Déčka děje a připravuje.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - MAGDALENA HŮLOVÁ 02. 02. 2021

Magdalena Hůlová je jednou z dvorních osvětlovaček Divadla D21, která je s ním spjata už od dob Malého Vinohradského divadla. Vždycky tomu tak ale nebylo. Má za sebou studium filozofie i scénografie, které se také dlouho věnovala. Jak se ze scénografky stal „technik“? A jak je to s jejím alternativním fitness, kterým nás baví na sociálních sítích? Dozvíte se právě v tomhle rozhovoru!

(celý článek)

DENÍK ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - POHÁDKA Z ČASŮ UŠATÝCH ČEPIC 08. 01. 2021

Lidstvo opět oslavilo, že obletělo Slunce, a máme tu rok 2021. A i když stále není nad covidem vyhráno, my stále pokračujeme v naší činnosti alespoň za zavřenými dveřmi. Aktuálně zkoušíme novou pohádku z „časů ušatých čepic“ v režii naší Čepice, tedy Kristýny Čepkové. Kubula a Kuba Kubikula se na repertoár D21 vlastně vrací a to po necelých šesti letech. Jaký byl a jaký bude? O průběhu zkoušení se na náš blog rozepsala právě Kristýna Čepková.

(celý článek)

ROZHOVORY ZE ZAVŘENÉHO DIVADLA - MAREK ZEMAN 22. 12. 2020

V současné době nejmladším členem hereckého souboru D21 je Marek Zeman. Do D21 přišel loni, ihned po dokončení Pražské konzervatoře, kde se při zkoušení absolventské inscenace Slyšet hlasy setkal s uměleckým šéfem D21, Jakubem Šmídem. Co má na Déčku rád? A co ho štve? A kdy si vtipálek Mára připadá nevtipnější? Dozvíte se v článku!

(celý článek)