Blog divadla D21

DUBEN S PRSTEM NA MAPĚ I NA TEPU 22. 03. 2023

Počátek jara oslavíme hned z kraje měsíce premiérou inscenace BENEŠŮV POSEL. Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček, zavedené autorské duo a velmi vítaní hosté na naší scéně, navážou na úspěšný titul EMIL ČILI O HÁCHOVI – znovu a přece jinak nahlédnou téma historických omylů, polopravd a také toho, čemu se říká národní povaha a svědomí.

(celý článek)

BŘEZEN – NIKAM NELEZEM 08. 02. 2023

Příčina je zcela jednoznačná! Veškerou svoji pozornost momentálně upíráme ke zkoušení nového autorského kusu tvůrců Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského. Po inscenacích Cloud a Emil čili O Háchovi, která byla ověnčena mimo jiné Cenou Marka Ravenhilla 2021 a 2022 za nejlepší inscenaci současného českého dramatu, obohatí náš repertoár novinkou Benešův posel.

(celý článek)

ÚNOR VE ZNAMENÍ LÁSKY 17. 01. 2023

Není to překvapivé ani příliš originální, ale to nám pramálo vadí – i my budeme v únoru plout na vlně lásky. Myslíme totiž, že zvláště v nelehké době, jíž všichni společně zažíváme, je dobré využít každé příležitosti, kdy se láskou – třeba i k divadlu – můžeme nechat uhranout!

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #5 / O Krvavce 04. 01. 2023

KRVAVÁ SVATBA
Servus! Přiznávám, dlouho jsem se vzpamatovával z nejdříve odložené, posléze úplně zrušené premiéry MÁJE. Nám, hrdým dravcům to holt trochu déle trvá. Byl jsem nějaký zhrzený a uražený, ale nakonec jsem si řekl, že život jde dál… A u divadla to platí dvojnásob!

(celý článek)

PEVNÉ JE, CO BYLO VRATKÉ… 05. 12. 2022

… zaznívalo v naší inscenaci BETLÉM aneb Komedie o narození, s níž jsme se těšili uplynulý advent. Už se nemůžeme dočkat, až se s ní letos v předvánočním čase opět shledáme. Touto replikou bychom však mohli také glosovat, s jakým naladěním vstupuje D21 do nového roku. Naše divadlo se sice nejednou otřáslo v základech, ale přesto stále drží – jak díky kolektivní souhře, tak především díky podpoře vás, našich diváků. Moc za ní děkujeme.

(celý článek)

PROSINEC PLNÝ VÍTÁNÍ I LOUČENÍ 22. 11. 2022

Na sklonku roku se tradičně těšíme z adventní atmosféry – což také znamená, že se opět dočkáme repríz naší vánoční inscenace BETLÉM ANEB KOMEDIE O NAROZENÍ. Největší radost nám před rokem, kdy se odehrála premiéra, dělali diváci, kteří se chopili připravených zpěvníčků a neváhali si s námi v průběhu představení zazpívat. Věříme, že společný zpěv koled bude divadlem zaznívat i letos!

(celý článek)

LISTOPAD SVOBODNÝ A VÁŠNIVÝ 25. 10. 2022

17. listopadu nás čeká oslava boje za svobodu a demokracii. Jelikož se jedná o hodnoty a témata, která s námi – a v našich inscenacích – silně rezonují, rozhodli jsme se tento svátek uctít reprízou inscenace Emil čili O Háchovi a speciálním vydáním Barového napojení po konci představení.

(celý článek)

JSME ZPÁTKY A BUDEM! 29. 08. 2022

Ačkoli jsme v posledních měsících čelili nelehkým výzvám a bohužel nás i nadále tíží existenční starosti, vstupujeme do nové sezóny s elánem a odhodláním pokračovat v naší misi! Uplynulý půlrok nám zavdal impulzy pro mnoho úvah, debat a nakonec i rozhodnutí, co a jak dělat jinak a lépe – systémových i koncepčních změn bude hned několik a my jsme přesvědčeni, že jsou to změny k lepšímu. Postupně vás s nimi budeme seznamovat.

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #4 / Náplň prázdnin 20. 07. 2022

Reportér, hlídač, strůjce, lovec, náš maskot, vycpaný dravec Ignác o sobě opět dává vědět…

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #3 / Co a jak? 27. 06. 2022

Ignác se opět hlásí! Dnes se od něj dozvíte, jak dopadla Tancovačka, kde vzal svůj neobvyklý přídomek „v popelnici“ a proč by ho mít nemusel…

(celý článek)