Blog divadla D21

ZAKONČÍME – OSLAVÍME – ZAČNEME 22. 04. 2024

Konec divadelní sezóny se opět přiblížil a s ním i tradiční zakončení u nás před D21, na „Dvoře JUDr. Emila Háchy, kde nikdo nikoho nesoudí“. Ještě předtím ale stihneme poslední premiéru sezóny s podtitulem NORMALIZUJME SE! Na repertoár se nám vrací Václav Havel

(celý článek)

PROČ MÁM RÁDA KOMU ZVONÍ HANA? 15. 04. 2024

Vždycky mě bavil formát zvaný talk show, málokdy jsem ale byla coby divák spokojena s tím, co nabízí tuzemská (převážně televizní) produkce.

(celý článek)

DUBNOVÉ SETKÁNÍ S ABSURDITOU 01. 04. 2024

V dubnu sice nemáme žádnou premiéru, novinek a příležitostí se potkat ale bude dost i tak. V první řadě začneme naplno zkoušet novou inscenaci!
Tentokrát padla volba na osvědčený dramatický text, nadčasovou aktovku Václava Havla Vernisáž.

(celý článek)

ZA ZÁBAVOU A POZNÁNÍM 08. 03. 2024

Pokud se některý měsíc roku dá označit jako „měsíc divadla“, pak je to březen. 27.3. je jeho mezinárodní svátek, to ví každý divadelník! Ví to i organizátoři Noci divadel…

(celý článek)

ROK SE LÁME, SEZÓNA POKRAČUJE 05. 01. 2024

Pro nás divadelníky, podobně jako pro žáky, studenty a pedagogy, se rok dělí trochu jinak. I s novým letopočtem v kalendářích a s novými diáři pokračujeme v ohledávání tématu této divadelní sezóny, která je v plném proudu.

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #7 / Loučí se a končí 01. 01. 2024

Náš někdejší maskot, vycpaný, leč kroužící dravec Ignác, se loučí a končí. Protože jeho přítomnost je stejně pomíjivá, jako divadlo samo.

(celý článek)

PROSINEC V NADĚJI 04. 12. 2023

„Jde malý chlapec za oslíkem a věci říká největší. A branou úzkou jako sítem propadne kapka po dešti. Psáno jest v svatý Bibli, psáno jest v svatým Písmu.“ A také v kouzelné hře Jana Antonína Pitínského BETLÉM ANEB KOMEDIE O NAROZENÍ.

(celý článek)

HLAVNĚ SVOBODNĚ (NEJEN V LISTOPADU) 03. 11. 2023

Listopad vnímáme jako měsíc ve znamení svobody a demokracie už nějaký ten pátek. Tento fenomén je samozřejmě spojen s výročími, která se vážou k 17. listopadu, jenž je u nás už několik let státním svátkem. Mezi významné akce, které se v tomto čase konají, patří také pražský FESTIVAL SVOBODY, který vrcholí celodenním happeningem se spoustou doprovodných akcí.

(celý článek)

DVACET LET NA SCÉNĚ 18. 09. 2023

Po konci divadelních i školních prázdnin je tu babí léto a s ním opět nová divadelní sezóna. V historii D21 (původně, tedy do roku 2012, Malého vinohradského divadla) bude už jedenadvacátá!

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #6 / O lásce 24. 05. 2023

Servus! Nerad bych tady z toho dělal nějaký „Milý deníčku“, na druhou stranu, květen je měsíc lásky, tak co!

(celý článek)