Blog divadla D21

PROČ MÁM RÁDA KOMU ZVONÍ HANA? 15. 04. 2024

Vždycky mě bavil formát zvaný talk show, málokdy jsem ale byla coby divák spokojena s tím, co nabízí tuzemská (převážně televizní) produkce.

(celý článek)

DUBNOVÉ SETKÁNÍ S ABSURDITOU 01. 04. 2024

V dubnu sice nemáme žádnou premiéru, novinek a příležitostí se potkat ale bude dost i tak. V první řadě začneme naplno zkoušet novou inscenaci!
Tentokrát padla volba na osvědčený dramatický text, nadčasovou aktovku Václava Havla Vernisáž.

(celý článek)

ZA ZÁBAVOU A POZNÁNÍM 08. 03. 2024

Pokud se některý měsíc roku dá označit jako „měsíc divadla“, pak je to březen. 27.3. je jeho mezinárodní svátek, to ví každý divadelník! Ví to i organizátoři Noci divadel…

(celý článek)

ROK SE LÁME, SEZÓNA POKRAČUJE 05. 01. 2024

Pro nás divadelníky, podobně jako pro žáky, studenty a pedagogy, se rok dělí trochu jinak. I s novým letopočtem v kalendářích a s novými diáři pokračujeme v ohledávání tématu této divadelní sezóny, která je v plném proudu.

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #7 / Loučí se a končí 01. 01. 2024

Náš někdejší maskot, vycpaný, leč kroužící dravec Ignác, se loučí a končí. Protože jeho přítomnost je stejně pomíjivá, jako divadlo samo.

(celý článek)

PROSINEC V NADĚJI 04. 12. 2023

„Jde malý chlapec za oslíkem a věci říká největší. A branou úzkou jako sítem propadne kapka po dešti. Psáno jest v svatý Bibli, psáno jest v svatým Písmu.“ A také v kouzelné hře Jana Antonína Pitínského BETLÉM ANEB KOMEDIE O NAROZENÍ.

(celý článek)

HLAVNĚ SVOBODNĚ (NEJEN V LISTOPADU) 03. 11. 2023

Listopad vnímáme jako měsíc ve znamení svobody a demokracie už nějaký ten pátek. Tento fenomén je samozřejmě spojen s výročími, která se vážou k 17. listopadu, jenž je u nás už několik let státním svátkem. Mezi významné akce, které se v tomto čase konají, patří také pražský FESTIVAL SVOBODY, který vrcholí celodenním happeningem se spoustou doprovodných akcí.

(celý článek)

DVACET LET NA SCÉNĚ 18. 09. 2023

Po konci divadelních i školních prázdnin je tu babí léto a s ním opět nová divadelní sezóna. V historii D21 (původně, tedy do roku 2012, Malého vinohradského divadla) bude už jedenadvacátá!

(celý článek)

IGNÁC V POPELNICI #6 / O lásce 24. 05. 2023

Servus! Nerad bych tady z toho dělal nějaký „Milý deníčku“, na druhou stranu, květen je měsíc lásky, tak co!

(celý článek)

ČERVEN VE ZPĚTNÉM ZRCÁTKU 16. 05. 2023

To nám to zase uteklo! Máme tu červen a s ním ohlédnutí zpět, ale i výhled do budoucna. V posledním měsíci této divadelní sezóny máte možnost zhlédnout všechny tři premiérové inscenace, které spojuje její letošní téma AMPUTACE SRDCE – Krvavou svatbu, Benešova posla i čerstvou novinku Pěnu dní. Moc se těšíme na vaši návštěvu, reakce i případnou zpětnou vazbu. A co že chystáme dále? Zatím budeme jenom naznačovat, abychom to nezakřili!

(celý článek)