Sekáč dědeček

Rodinná sešlost za hranicemi života.

Představme si, že opravdu existuje ta bytost s kosou. Ví toho o nás hodně, ale zdaleka ne všechno. Ví, že muži a ženy se můžou mít rádi, a že z jejich lásky se pak rodí děti (alespoň v tom lepším případě). Tahle bytost zná naše životy od začátku až do konce…a i přes to neví, jaké to je.
A teď si představme, že se tahle bytost rozhodne udělat něco velmi neobvyklého. Co se stalo? Neví to ani Zuzanka, která se jedné noci dozví, že musí najít svého dědečka. A také za něj udělat jeho práci.

Hrají: Stela Chmelová, Hana Mathauserová, Michal Dudek, Gustav Hašek j. h., Petr Pochop

Režie: Peter Chmela

Hudba: Zdeněk Dočekal

Výprava: Agnieszka Pátá

Fotograf: Tomáš Lohin

Premiéra: 22. května 2014

Délka: 75 minut


Toto představení již nehrajeme.


Kde je Sekáč dědeček? Terry Pratchett polemizuje o rodině v D21

Alena Hlavničková : Divadelní magazín, 11. 06. 2014

V Divadle D21 mohou obdivovatelé knih Terryho Pratchetta zhlédnout inscenaci, která je inspirovaná právě příběhem jedné z mnoha knih slavného anglického spisovatele.

Peter Chmela se s herci z D21 nechal inspirovat knihou od Terryho Pratchetta Těžké melodično. D21 se tuto sezónu věnuje tématu rodiny, takže i tato inscenace je rodinou protknuta.

Smrť není sám jen se svou kosou. Má ...

(celý článek)

SEKÁČ DĚDEČEK - NOVÁ PRATCHETTOVSKÁ PODÍVANÁ V D21

čajinka : Discworld.cz, 04. 07. 2014

Další představení s námětem z knih Sira Terryho Pratchetta nacvičili herci v Praze, tentokrát pod taktovkou divadla D21 na Vinohradech. Hra „Sekáč Dědeček“ s podtitulem „Rodinná sešlost za hranicemi života“ měla premiéru 22. května 2014.
Sekáč Dědeček je postaven především na příběhu Zuzanky z Těžkého melodična. V úvodu se ještě setkáme s Mortem a Ysabell, poté se rozvíjí příběh dospívajíc...

(celý článek)

Divadlo D21 uvedlo další „rodinnou“ podívanou: Sekáč Dědeček

Tereza Pavelcová : informuji.cz, 09. 06. 2014

Tentokrát to však není rozhodně žádná idyla. Inscenace na motivy knihy Těžké melodično Terryho Pratchetta akcentuje smrt a Smrťovo povolání k ní – vždyť koneckonců, někdo to přece dělat musí… Po květnové premiéře představení pokračuje v dalších reprízách a zve na tajemnou cestu za hranice života.

Hlavní roli ledově humoristického fantasy příběhu ztvárnil Michal Dudek, statečně s kosou i ...

(celý článek)

Smrť odhodil svou primární roli. A baví diváky v D21

Hana Švarcová : Topzine.cz, 23. 06. 2014

Terry Pratchett, Zeměplocha? Nebo Smrť, Truhlík, Zuzanka, Mort? Staří známí? Naprosto neznámé postavy? Ať už odpovídáte tak či tak, nebojte se, jedinou jistotu, kterou v tuto chvíli máte, je to, že vás to jednou potká, ať už se vám to bude líbit nebo ne.

Divadlo D21 vsadilo na motivy knih Terryho Pratchetta, jehož příběhy jsou známé po celém světě. Inscenovat Pratchettovy příběhy není žá...

(celý článek)

Zpětná vazba od divačky

Eva Holcmanová, 02. 03. 2016

Dobrý den,
chtěla bych vám moc poděkovat za skvělý zážitek při představení Sekáč dědeček.
Jako letitá a skalní fanynka Terry Pratchetta jsem dost náročná, pokud jde o zpracování jeho knih, a musím vás pochválit.
Zvládli jste vypreparovat jednu příběhovou linii z Těžkého melodična způsobem, který rozhodně neublížil, a vytvořit z ní samostatný příběh.
Výkony herců byly skvělé,...

(celý článek)