Rain Woman

"Po rodičích můžete zdědit mikrovlnku, retrívra nebo chatu. Ona zdědila autistickou sestru."

Autorská inscenace Davida Drábka jako parafráze slavného amerického filmu Rain Man. Představení sestavené z vystřižených divadelních záběrů, které se nakonec použily.

Hrají: Ivana Machalová j. h., Hana Mathauserová, Gustav Hašek j. h., Marek Zeman

Režie: David Drábek

Hudba: Darek Král

Fotograf: David Stella, Michaela Škvrňáková

Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak

Scénografie: Magdalena Klára Hůlová

Premiéra: 11. června 2020

Délka: 75 minut


Vstupné v Divadle D21: 250,- / 150,-


Toto představení hrajeme:

30. 9. st
19.30 | D21

PREMIÉRA
21. 10. st
19.30 | D21

Drábek se do D21 vrací s autorskou inscenací

DN : Divadelní noviny, 05. 06. 2020

Už 11. června Divadlo D21 uvede příběh rodiny, které do života nečekaně vstoupí Adina – žena s duší dítěte. Inscenace Davida Drábka Rain Woman odkrývá téma lásky navzdory spoluprožité bolesti. Téma rodiny a také fatálního vlivu našeho dětství na celý další život.

Název inscenace Rain Woman záměrně odkazuje na slavný film Rain Man Barryho Levisona. Režisér Drábek k tomu d...

(celý článek)

Soužití s autistou. Po Rain Manovi přichází česká divadelní Rain Woman

Tomáš Šťástka : idnes.cz, 11. 06. 2020

Rain Woman. Nejen název čtvrteční premiéry malého vinohradského Divadla D21 připomíná slavný film s Dustinem Hoffmanem a Tomem Cruisem. I v divadelní novince budou diváci sledovat, jak se mladšímu sourozenci žije s tím starším, který je autistou.

Svůj vlastní text zde režíruje David Drábek. „Žádné přemlouvání se nekonalo. Kdybychom spolupráci plánovali, věřím, že by se u...

(celý článek)

David Drábek: Rain Woman aneb jak se vyrovnáme s podivným dědictvím či autismus není záliba v autech ..

Richard Koníček : www-kulturaok-eu.cz, 18. 06. 2020

Nadělala z nás pandemie covidu-19 změť nekulturních nelidů? Ne, to ne. I když se objevovaly zprávy o tom, že živé divadlo jsou peníze vyhozené a on-line představení že to naopak jistí. Naštěstí (!) se ale nemusíme vracet k ´bytovým divadlům´, jež známe z jiných souvislostí. Dočkali jsme se. A divadlo D21, jež nás pozvalo na svou posunutou, předsunutou premiéru hry Davida Drábka Rain Woman, bylo...

(celý článek)

A dál?

Petra Zachatá : divadelni-noviny.cz, 21. 06. 2020

David Drábek pro vinohradské divadlo D21 napsal a zrežíroval parafrázi slavného filmu Rain Man. Zachoval ústřední motiv soužití s autistickým sourozencem, ovšem bratry vyměnil za sestry, a tudíž se inscenace jmenuje Rain Woman.

Adina má vážnější formu autismu než její filmový předobraz. Pohroužena do svého světa mluví jen tehdy, chce-li upozornit na nějakou svou neodbytnou potřebu, ať už...

(celý článek)

Rain Woman: Hollywoodský trhák po česku

Michaela Dočkalová : Daily Coffee, 22. 06. 2020

Divadlo D21 přišlo s inscenací, která je parafrází slavného amerického filmu Rain Man v hlavních rolích s Tomem Cruisem a Dustinem Hoffmanem. Tato verze ovšem nebude road movie, ale „gaučovou“ hrou, kde se dějí ta největší rodinná dramata právě v obýváku.

Emoce, hodně emocí
David Drábek, autor inscenace, napsal hru, která balancuje mezi dramatem a komedií. Tragikomedie je to správné...

(celý článek)

Bludný Islanďan

Jiří Koula : i-divadlo.cz, 24. 06. 2020

Na úvod budiž seznam důvodů, proč uvažovat o návštěvě Rain Woman (a proč si já dám v příští sezóně určitě repete): Gustav Hašek, Ivana Machalová, Gustav Hašek, Hana Mathauserová, Gustav Hašek, Marek Zeman a Gustav Hašek. Nebo stručněji, herecké výkony, jimž pro mě suverénně vévodí ten Haškův. A ještě stručněji lze vyjádřit seznam důvodů, proč se Rain Woman vyhnout: David Drábek.

Tak práv...

(celý článek)