Michal Kraus

Michal Kraus

Proč jsem si vybral D21? Zatím se těším z toho, že mě mezi sebe přijímají lidé, u kterých jsem jako divák cítil poctivost a radost z tvorby a hraní. Navíc se těším na role, které čekají na přezkoušení – i ty, u kterých ještě o sobě navzájem nevíme. Jo, a moc se mi líbí divadelní želvy!

Kdybych nebyl herec, byl bych… Napadá mě toho… Při hraní můžu být cokoli a kýmkoli. A tak může být vlastně kdokoli čímkoli, né nutně na jevišti, ale třeba ve svých představách a fantazii. Ale být konkrétnější, byl bych dost možná Mužem, který sází stromy. Kdo ví, třeba jednou budu.
 
Každý divák by měl… být přítomný nejen jako divák ve významu slova dívat se, ale taky divit se. Údiv jde ruku v ruce s objevem. Divák by měl objevovat. Ale ať si dělá, co chce. :-)
 
Člověk, kterého obdivuji: Bylo by to na dlouhý seznam jmen. Jde hlavně o lidi, které mám rád a pak ty, které znám jen na základě jejich činů, které si můj obdiv zaslouží.
 
Co se mi honí hlavou, než vstoupím na scénu? Mam takový set myšlenek. Samé hezké věci, jako například Díky za to, že tu teď můžu být. nebo Uvidíme, co bude! atd. Už se mi ale i stalo, že než jsem vystoupil na scénu, poslední myšlenka byla: Shit, už jsem tam měl dávno bejt!

 

Představení

BETLÉM aneb Komedie o narození, Pěna dní, Trnová koruna Karla Havlíčka Borovského, Vernisáž, Zločin a trest