Premiéra bude. Už za 10 dní!

Na první únorovou sobotu chystáme premiéru ruského románu Zločin a trest
Režisér a umělecký šéf D21, Jakub Šmíd, se pro převedení tohoto klasického ruského románu na jeviště rozhodl použít komorní dramatizaci Andrzeje Wajdy. Tato verze je soustředěna především na vztahy mezi hlavními postavami. Ústřední linkou je „duel“ studenta Raskolnikova a vyšetřovatele zločinu, Porfirije Petroviče. Důležité jsou ale i další postavy. Třeba Soňa, v tomto zpracování jediná ženská hrdinka.

Inscenace se tematicky soustřeďuje na velmi aktuální otázku vnitřní i vnější morálky, svědomí a cti. Ponoříme se do hlubin duše nebohého studenta Raskolnikova, který na chvíli uvěřil, že je víc než ostatní lidé. „Avšak kdo má svědomí a pochopí svůj omyl, bude trpět. To bude jeho trest!“
V obsazení se můžete těšit na stálé členy souboru Petra Pochopa, Lukáše Šolce a “Marka Zemana”https://divadlod21.cz/lide/marek-zeman, jako host se pak představí Samuel Neduha. V titulní roli Raskolnikova pak Vojtěch Hrabák. Jedinou ženskou postavu ztvární Kristýna Podzimková.

První premiéra se uskuteční v sobotu 1. února 2020, druhá premiéra pak hned ve středu 5. února 2020. Další reprízy jsou naplánovány na pátek 28. února 2020 a na pondělí 23. března 2020, vždy od 19:30.

22. leden 2020