Nad Prahou půlměsíc. V D21 Černá voda.

Již tuto sobotu 9.11. 2019 v 19.30 nás čeká uvedení inscenace Černá voda v rámci 11. ročníku festivalu Nad Prahou půlměsíc. Po představení proběhne v D21 debata o tureckých komunitách v Evropě s významným českým turkologem Tomášem Laně.

Název festivalu inspirovala sbírka milostných veršů a vyznání Praze od syrského básníka žijícího v ČR, Charifa Bahbouha. Festival probíhá od 5. do 14. listopadu nejen v Praze ale také v Hradci Králové, Plzni a Brně. Letošním tématem festivalu je kultura bez hranic.

D21 do programu festivalu přispěje uvedením inscenace Černá voda. V režii Lucie Ferenzové se diváci během jedné magické noci dočkají zamyšlení nad (ne)rovností příležitostí, nárůstem xenofobie a elitářství. Divadelní minimalismus, kterým se inscenace vyznačuje, divákovi nabízí prostor pro vlastní imaginaci: „Rozhodli jsme se pro divadelní minimalismus, zůstáváme striktně u divácké představivosti a aktivity diváka jako partnera a spoluúčastníka hry. Herci hrají několikero postav v průběhu dvaceti let a dobrodružství přiznaných proměn na scéně bude pro diváky jako detektivka,“ přibližuje Ferenzová.

Po představení přímo v prostorách divadla proběhne debata, jejíž hlavním hostem bude český turkolog, diplomat a překladatel, první velvyslanec České republiky v Turecku, Tomáš Laně.

07. listopad 2019