DIVADLO (D21) JAKO OHROŽENÝ DRUH

Velmi nás to mrzí, ale toužebně očekávaná premiéra Máchova Máje se nakonec neodehraje. Rozhodně ne letos 10. června, nýbrž až v příští sezóně. Pomyslným vrcholem sezóny v duchu INFUZE POEZIE tedy zjevně nebude nejnovější poetická inscenace, ale patová situace, kterou odstartovalo neudělení veřejné podpory ve spojení se současným trendem dlouhodobě snížené návštěvnosti. Tento stav může být pro naše divadlo likvidační.

Klademe si otázku, jestli divadlo, které získalo za loňský rok nominace na prestižní odborné ceny (za inscenaci Emil čili O Háchovi), spolupodílí se na vzdělávání žáků, studentů i pedagogů a přes osmnáct let je výraznou nezávislou scénou s komunitním přesahem opravdu, musí zažívat tak nedůstojné podmínky a nejisté časy.
Ekonomická a na ni navázaná provozní situace, v níž se nacházíme, je opravdu vážná a jistě bude mít další důsledky pro nás i pro naše diváky. Rádi bychom vám ale řekli, že my se nevzdáváme bez boje a snažíme se hledat řešení.
Pomoci můžete i vy! Chcete-li nás podpořit, máte několik možností. První z nich je, že prostě přijdete na naše představení a dáte nám tak najevo, že má podle vás naše práce smysl. Pokud si to můžete dovolit, pomůžete nám nákupem tzv. Sponzorské vstupenky na jakékoli představení z našeho repertoáru (jedna vstupenka za cenu dvou; k dostání na GoOutu a u nás v pokladně). Také se můžete stát členy Klubu přátel D21 a přispívat nám pravidelně.
Slibujeme, že uděláme všechno pro to, abychom byli…
Vaše D21

PS: O užší nominaci inscenace EMIL ČILI O HÁCHOVI na Cenu Marka Ravenhilla jsme se dozvěděli právě dnes.
„To jsou paradoxy, co?“

13. květen 2022